دیجیتال10 ایده درگیری کارمندان برای بهبود فرهنگ شرکت(قسمت دو)

10 ایده درگیری کارمندان برای بهبود فرهنگ شرکت(قسمت دو)

4. سبدهای هدیه تعطیلات

سبدهای هدیه تعطیلات کاملاً فکر شده و شخصی برای کارمندان می تواند کمک زیادی به تقویت روحیه و تعامل کارمندان کند. تمدید هدیه دادن در طول فصل هدیه دادن به نیروی کار خود ، ضمن تقویت کمک به تقویت و روابط با اعضای تیم ، فضای کار مثبت و هماهنگی را تقویت می کند.

مزایای سبدهای هدیه تعطیلات:

 • سبدهای هدیه مانند هدیه به نظر می رسند. آنها فراتر از یک مورد “کلاهبرداری شرکت” سنتی هستند و از کارمندان قدردانی واقعی نشان می دهند.
 • آنها می توانند به سلیقه فردی اعضای تیم شما شخصی شوند.
 • آنها می توانند مستقیماً به خانه های کارمندان شما حمل شوند و به جذابیت هدیه اضافه می شوند.

ایده هایی برای سبدهای هدیه تعطیلات کارمندان:

 • خلاق باش. فراتر از یک سبد میوه ای عمومی یا جعبه شکلات فکر کنید. در کنار هم قرار دادن سبدهای هدیه تعطیلات ، فضای زیادی برای استفاده از شخصی به سود شما وجود دارد. در اینجا چند ایده خلاقانه آورده شده است:
 • یک سبد ادویه که کارمندان می توانند برای پخت و پز تعطیلات و تهیه غذا از آن استفاده کنند
 • یک سبد هدیه آرامش مملو از هدایای تبلیغاتی آگاهانه مانند روغنهای ضروری ، شمع ، بالش گردنی درمانی و حتی یک کتاب رنگ آمیزی برای تشویق لحظه ای تخریب.
 • یک سبد هدیه برای خانواده. برای آن دسته از کارمندانی که ممکن است در خانه فرزندان خردسال داشته باشند ، یک سبد هدیه با موضوع فیلم سینمایی یا یک سبد لوازم مخصوص شب های بزرگ خانواده در نظر بگیرید.

5. جوایز کارمندان

اگر تیمی متشکل از افراد نسبتاً رقابتی دارید ، مسابقات می تواند در عین شناخت و قدردانی از اعضای تیم خود ، راهی عالی برای افزایش تعامل کارکنان باشد. اجرای یک کارمند برنامه ماه یا نوعی از سیستم بازی سازی شرکتی را در نظر بگیرید.

برای این نوع سیستم پاداش حتماً قوانین و شرایط روشنی ارائه کنید. جوایز کارمندان وقتی به درستی انجام نشوند ، به راحتی معنی و هدف خود را از دست می دهند. اما وقتی خوب فکر شده و به طور مداوم از آن اعطا می شود ، این نوع شناخت می تواند به شما در ایجاد انگیزه و انگیزه در کارمندان کمک کند.

مزایای اعطای جوایز به کارمندان:

 • شناخت عمومی احساس غرور برای کارمند اعطا شده تحریک می کند.
 • به کارمندان دیگر القا کنید تا آرزوی دریافت همان جایزه و تقدیر را داشته باشند.
 • افزایش تعامل کارکنان و بهره وری کلی و بازده کار.
 • قدردانی شرکت باعث حفظ ماندگاری کارمندان می شود.

ایده هایی برای جوایز کارمندان:

واقعاً نمی توانید با یک جایزه یا جایزه سنتی اشتباه کنید . با افزودن نقل قول ویژه ، شعار شرکت و شخصی سازی آن با نام کارمند ، آن را ویژه کنید.در نظر گرفتن یک روز تعطیل ویژه به عنوان جایزه کارمند ، یا جمعه های نیم روز داشته باشید. این نه تنها یک رمز قدردانی اضافه شده است بلکه به عنوان مشوقی برای سایر کارمندان عمل خواهد کرد.ناهار ویژه کارمندان یک روش سرگرم کننده برای جمع کردن همه افراد است ضمن اینکه دستاوردهای اعضای تیم خود را می شناسید.

6. یک برنامه سلامتی شرکت را راه اندازی کنید

برنامه های سلامتی کارمندان از محل کار خود کمی استراحت کنید ، و در نظر داشته باشید که در برنامه روز کاری خود یک روز تندرستی یا تیمی را برای همه تیم ها برگزار کنید. برنامه های سلامتی یک روش عالی برای ایجاد احساس اجتماع با کارمندان است ، ضمن اینکه در خارج از محل کار و محیط کار با آنها آشنا می شوید. همچنین یک محیط کار سالم تر ایجاد می شود ، که علاوه بر بهبود تعامل کارکنان ، سلامت عمومی اعضای تیم شما را نیز بهبود می بخشد.

مزایای برنامه های سلامتی شرکت:

 • با داشتن یک پرسنل سالم ، بهره وری بالاتر ، تمرکز بیشتر و روزهای بیماری کمتری خواهید داشت.
 • وقتی کارمندان در یک محیط ورزشی و تناسب اندام با هم باشند یا در یک فعالیت در فضای باز باشند ، این همکاری بین اعضای تیم را تقویت می کند.
 • برنامه های سلامتی روابط خارج از مسئولیت های شغلی را ارتقا می دهند ، بنابراین باعث بهبود رفاه عمومی می شوند ، در عین حال محیط های تیمی بهتر و گردش کار موثرتری ایجاد می کنند.

ایده هایی برای برنامه های سلامتی شرکت:

 • یک چالش تناسب اندام مطب داشته باشید. کارمندان را به چالش بکشید تا همراه با یک فعالیت بدنی به رقابت بپردازند یا یک مسابقه تناسب اندام 30 روزه برگزار کنند. آنها را با جوایز سرگرم کننده سلامتی تشویق کنید .
 • روز یوگا در دفتر یا محل کار خود داشته باشید. پایین انداختن تشک های یوگا را در اتاق تعطیل در نظر بگیرید و به کارمندان خود فرصت دهید تا وضعیت بدنشان را بهبود بخشند ، تمرکز خود را دوباره شارژ کرده و عضلات اصلی خود را تقویت کنند تا از نشستن دردها در طول روز جلوگیری کند.
 • با یک کتاب آشپزی مطب سالم همراه شوید. از همه کارمندان خود بخواهید دستورالعمل های بهداشتی مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند و آنها را با هم در یک سند جمع کنند. برای تهیه یک کتاب آشپزی سرگرم کننده که می توانید ، می توانید پوشه های خاصی تهیه کرده و همه را بهم متصل کنید.

7. ارائه محیط های کاری خلاق

ما در اینجا در مورد لوازم اداری منظم صحبت نمی کنیم. برای کارمندانی که در دفتر کار می کنید ، مکانی تفریحی برای کار در اختیار آنها قرار دهید. با تنظیم میز کارشان خلاقیت به خرج دهید و به لوازم اداری که فراتر از خودکارها و کاغذهای مارک دار است فکر کنید.

مزایای ایجاد یک محیط خلاق دفتر:

 • خلاقیت را در کارمندان خود ارتقا می دهد..
 • هیچ کس نمی خواهد در یک دفتر آرام بنشیند.
 • با ارزش گذاری محیطی که در آن کار می کنند ، به کارمندان نشان می دهید که سلامتی آنها مهم است.

ایده هایی برای ایجاد یک محل کار خلاق:

 • دفتر را بیرون ببرید. جلسات پیاده روی را برنامه ریزی کنید و به همه فرصت دهید تا هوای تازه بگیرند.
 • میز آنها را با وسایل سرگرم کننده اداری بلندگوی میز مارک دار تزئین کنید .

8از بسته های مراقبت در منزل کار بدهید

از ایده های بسته مراقبت در منزل استفاده کنیددر مورد کارمندانی که از راه دور هستند چطور؟ هنوز راه هایی برای درگیر کردن آنها وجود دارد! و ارزشش را دارد. شرکتهایی که در طی همه گیری همه کارها را از بسته های مراقبت در منزل برای کارمندان خود ارسال کرده اند ، در واقع افزایش اشتغال و بهره وری کارمندان مجازی را تا 17 درصد افزایش داده اند . کار در خانه می تواند از نظر روحی سخت باشد. اما با تعمق در مورد قدردانی از کارمندان ، می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ کارمندی احساس نمی کند کنار گذاشته شده است.

مزایای کار از بسته های مراقبت در منزل:

 • کار بسته های مراقبت از منزل مانند هدایایی است که مستقیم به خانه ارسال می شود. آنها روحیه کارمندان را بهبود می بخشند و نشان می دهند که شما به آنها اهمیت می دهید.
 • اگر شما یک تیم کامل از کارگران از راه دور دارید ، این می تواند یک روش جالب برای درگیر کردن گروه با هم باشد. یک مکالمه مجازی داشته باشید که در آن همه بسته های مراقبت خود را باز کرده و آنچه دریافت کرده اند را به اشتراک می گذارند.
 • بسته های مراقبتی خوب که فکر کرده اند می توانند ضمن کاهش احساس استرس و خاص بودن به کارمندان ، به کاهش استرس کمک کنند.

ایده هایی برای کار از بسته های مراقبت در منزل:

هدایایی را برای خانه در نظر بگیرید. پتو ، وسایل ضروری آشپزخانه و وسایل دکوراسیون همه گزینه های خوبی هستند.

حتماً یادداشت صمیمانه ای را به شما اضافه می کنم.

جعبه خود را سفارشی کنید و بسته بندی را در نظر بگیرید. بسته بندی ممتاز باعث می شود که بسته شما بیشتر شبیه هدیه باشد.

9. از کارمندان بپرسید که چگونه می خواهند شناخته شوند

شناخت برای مشارکت کارمندان ضروری است. اما ، هر کارمند متفاوت است و هر ایده نامزدی ذکر شده در بالا برای همه اعضای تیم شما مفید نخواهد بود. بهترین راه برای نشان دادن قدردانی مناسب از کارکنان خود این است که با هر یک از اعضای تیم آشنا شوید و از آنها بپرسید چگونه ترجیح می دهند شناخته شوند.متوجه خواهید شد که برخی از کارمندان ممکن است شناخت عمومی را ترجیح دهند و جایزه کارمند ماه را دوست دارند. دیگران ممکن است از کانون توجه دور شوند و یک هدیه خصوصی یا پیام تشکر شخصی را ترجیح دهند. با کشف روش قدردانی هر کارمند ، در مسیر بهبود مشارکت کارکنان قرار خواهید گرفت.

10. فقط بیشتر لذت ببرید

ایده های تعامل کارکنان سرانجام ، آخرین توصیه برای بهبود تعامل کارکنان این است که فقط به عنوان یک شرکت بیشتر سرگرم شوید. تعامل کارمندان وقتی طبیعی باشد و بیش از حد پخته نشود ، بهتر دریافت می شود. به عنوان یک کارفرما ، کمی وقت بگذارید تا روز را به راحتی با اعضای تیم خود سپری کنید. نیم روز وقت بگذارید و یک کار سرگرم کننده با یکدیگر انجام دهید. شاید این یک باربیکیو خارج از منزل ، یک سفر شرکتی به یک بازی بیس بال یا حتی به سادگی سفر تیمی به یک رستوران شیک باشد.

اگر اعضای تیم شما از راه دور کار می کنند ، هنوز گزینه هایی دارید! در حال حاضر ممکن است آن اجتماعات مجازی کمی قدیمی شده باشند. اما ایده های زیر را برای هدیه دادن بیشتر در نظر بگیرید تا فعالیت های نامزدی از راه دور بیشتر شود. همچنین می توان از آنها برای ادویه دادن به فعالیتهای حضوری استفاده کرد.

سرگرمی شبانه پیتزا – یک “مهمانی پیتزا” مجازی را تشویق کنید و به کارمندان خود هر آنچه برای تهیه پیتزای شخصی در خانه نیاز دارند بدهید.

کیت بستنی – از ساعتهای خوش خسته شده اید؟ مشکلی نیست چرا یک مهمانی ساندا برگزار نمی شود. چه به صورت مجازی و چه به صورت حضوری ، همه موارد ضروری را برای ایجاد مخروط بستنی خود به کارمندان خود بدهید.

پیک نیک در پارک – کارمندان دور افتاده خود را تشویق کنید تا در گروه های کوچک دور هم جمع شوند و پیک نیک یا دور هم جمع شدن در فضای باز خود را برگزار کنند.

حالا نوبت شماست

ما در مورد بسیاری از ایده ها صحبت کردیم ، و صادقانه بگویم ، کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید انجام دهید. مشارکت کارمندان در واقع آزمایش کردن در مورد آنچه که برای کارمندان خود بهتر است. آن را واقعی ، طبیعی و درباره افراد سازمان خود نگه دارید.

مشارکت کارکنان در کار با شرکت شما به عنوان یک ماموریت کلی. این باید خیلی بیشتر از یک ابتکار شرکت باشد. آن را بخشی از فرهنگ شرکت خود قرار دهید.

منبع: آرمانی کادو  armanikado

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.