دیجیتال10 ایده درگیری کارمندان برای بهبود فرهنگ شرکت(قسمت یک)

10 ایده درگیری کارمندان برای بهبود فرهنگ شرکت(قسمت یک)

تسلط بر تعامل کارمندان سخت است. خیلی سخت تلاش کنید. اما به اندازه کافی بر ایده های اشتغال کارمندان تمرکز نکنید یک محیط کار سمی در نهایت کارمندان را بی رمق می کند. این برای سلامتی تجارت شما بسیار مضر است.

موفقیت چشم انداز و مشتری شما از کارمندانی تشکیل می شود که تیم شما را تشکیل می دهند. با قرار دادن اهداف فردی آنها و به طور کلی رفاه سازمان ، متوجه خوشبختی آنها در کارهایی می شوند که انجام می دهند. اگر کارمندان شما احساس کنند که ارزشمند هستند و بخشی از مأموریت کلی شرکت هستند ، می فهمند آنچه انجام می دهند مهم است. و کل سازمان شما سود خواهد برد.
بنابراین چگونه میانه را پیدا می کنید؟
این کار با درک اینکه کارمندان شما چه کسانی هستند شروع می شود. تعامل با کسی دشوار است اگر شما نمی دانید چه چیزی شخصیت وی را مشخص می کند و به چه چیزی علاقه مند است. درگیری کارمندان تفاوتی ندارد. به محض اینکه بفهمید چه عواملی باعث از کار افتادن کارمندانتان می شود ، می توانید استراتژی تعامل کارمندان را راه اندازی کنید که هیجان کارکنان و اعضای تیم شما را از آمدن به محل کار هر روز فراهم می کند.
برای کمک به شما در شروع کار ، ما 10 ایده جذب کارمند برای بهبود فرهنگ شرکت ارائه داده ایم که ریشه در درک شخصیت های هر یک از اعضای تیم شما دارد.
1. بسته خوش آمدگویی برای کارمندان جدید
استراتژی تعامل کارمندان خود را از همان ابتدا شروع کنید. نگاهی به روند پردازش خود بیندازید. آیا شما یک استراتژی ثابت دارید که کارکنان را برای موفقیت در موقعیت های خود تنظیم کند؟ آیا روند شما طعم فرهنگ شرکت را در بر می گیرد؟
هدایای تبلیغاتی قسمت بزرگی از حفظ کارکنان است. در حقیقت ، یک برنامه پردازشی ثابت می تواند میزان ماندگاری را 82 درصد بهبود بخشد . چه راهی بهتر از استفاده از ارسال بسته خوش آمدگویی سفارشی برای کارمندان جدید خود ، از مزایای حمل و نقل استفاده کنید؟ آن را با یک سوگ مارک دار مفید پر کنید تا از نمایش دادن آنها هیجان زده شوند.

10 ایده درگیری کارمندان برای بهبود فرهنگ شرکت(قسمت یک)

10 ایده درگیری کارمندان برای بهبود فرهنگ شرکت(قسمت یک)

مزایای بسته های خوش آمدگویی به کارمندان:

کارمندان را با اولین برداشت صحیح از فرهنگ کار شرکت خود شروع کنید.معرفی ارزشهای شرکت به کارمندان جدید. بیانیه ماموریت یا کد فرهنگ نام تجاری خود را در جعبه خود قرار دهید و محصولات همسو با این بیانیه ماموریت را انتخاب کنید. در اینجا مثالی عالی از آژانس تبلیغاتی ، Ogilvy & Mather است .بسته خوش آمدگویی برای کارمندان جدیدآنها شامل كتابی هستند كه همه كارمندان در حال پردازش آنها را ملزم به خواندن می كنند كه در مورد تاریخ سازمان آنها و ارزشهایی كه شركت برپا كرده است صحبت می كند. همچنین شامل سایر موارد تعویض برند مانند درایو USB ، ژورنال مارک دار و مداد چاپی سفارشی است.بسته های خوش آمدگویی کارمندان همچنین به کارمندان کمک می کند تا از نقشی که در شرکت شما بر عهده دارند احساس هیجان بیشتری داشته باشند و در نتیجه مسئولیت هایشان بیشتر باشد.
چه مواردی را باید در بسته خوش آمدگویی کارمندان خود بگنجانید:
کیت های swag استخدام جدیدما این ایده را از فروشگاه خرده فروشی آنلاین ، Boxed دوست داریم . آنها برای استفاده در استخدامهای جدید به استراتژی جالبی دست یافتند. هر کارمند جدید یکی از این بسته های استقبال کارمندان را دریافت می کند که شامل موارد زیر است:
• جعبه ای سفارشی و دارای آرم مارک دار
• نامه خوش آمدگویی به امضای کل تیم رسیده است
• یک بطری آب مارک دار و لیوان ماگ
• قلم های سفارشی
• دفترچه مارک دار
• لوازم اداری و میز
• تی شرت آرم دار یک شرکت

بهبود فرهنگ شرکت

بهبود فرهنگ شرکت

2. تاریخ تولد کارمندان را گرامی بدارید
هر چند وقت یکبار از کارمندان خود تشکر می کنید؟ احتمالاً اغلب کافی نیست. مطالعه انجام شده توسط آرمانی نشان داد که بیش از نیمی از کارمندان (52 درصد) احساس می کنند رئیسشان می تواند کارهای بیشتری برای قدردانی از آنها انجام دهد. شوک آورتر اینکه ، تقریباً نیمی از کارمندان در صورت عدم دریافت شناختی که شایسته آن هستند ، شرکتی را ترک می کنند.

بزرگداشت سالگردهای کار روشی ساده و آسان برای شروع اولویت بندی قدردانی از کارمندان است. به طور کلی پیگیری از تاریخ تولد اعضای تیم بسیار آسان است ، و همچنین به انگیزه سایر کارکنان در طول عمر در موقعیت خود کمک می کند.
مزایای بزرگداشت سالگردهای کاری:
• فرهنگ کار مثبت قدردانی را رشد می دهد.
• اگر کارمندان احساس قدردانی کنند ، احتمالاً با شرکت شما ادامه می دهند.
• تجربه و تعامل کلی کارمندان خود را افزایش می دهد.
• به سایر کارمندان خود القا کنید تا به همین نقاط عطف برسند.
ایده هایی برای بزرگداشت سالگردهای کار:
یادداشت های تشکر دستی یک رویکرد انسانی و شخصی برای بزرگداشت سالگردهای کار است. در اینجا یک مثال عالی از سیستم عامل ارسال ، Sendoso آورده شده است . هدایای شخصی sendosoتوجه کنید که چگونه نامه برای گیرنده شخصی سازی می شود ، و ویژگی هایی که کارمند به خوبی انجام می دهد و چرا ارزشمند هستند. بهترین (و معتبرترین) نامه های تقدیر و تشکر ، آنچه را که کارمند به خوبی انجام می دهد و چرا نقاط قوت آنها برای شرکت بسیار ارزشمند است ، مشخص خواهد کرد. فقط با یک نامه متوقف نشوید. با جفت کردن یادداشت شخصی شده خود با سایر هدایای سرگرم کننده شرکتی که قدردانی می کنند ، کارها را یک قدم جلوتر بردارید در اینجا چند ایده وجود دارد:

تاریخ تولد کارمندان را گرامی بدارید

تاریخ تولد کارمندان را گرامی بدارید

3. هدایای شخصی برای رویدادهای زندگی
هنگامی که ما در مورد مشارکت کارمندان صحبت می کنیم ، بسیار مهم است که از قدردانی از کارمندان و دستاوردهای آنها در خارج از محل کار غافل نشویم . منظور ما از این چیست؟ با کارمندان خود مانند دوستان رفتار کنید و زندگی آنها را در خارج از دفتر جشن بگیرید. چه اتفاقات شخصی در زندگی آنها می گذرد که شایسته شناخت است؟ به روزهای تولد ، عروسی ، ورود یک نوزاد یا خرید خانه ای جدید فکر کنید.
نکته مهم در اینجا شناخت کارمندان است. فقط در مورد کارهای مربوط به کار صحبت نکنید. اما در واقع شخصیت آنها را بشناسید. این نه تنها به شما کمک می کند تا در زندگی آنها در خارج از دفتر کار بفهمید ، بلکه به شما کمک می کند ایده های بهتری برای هدیه ارائه دهید تا به آنها کمک کند این لحظات مهم را جشن بگیرند.

هدایای شخصی برای رویدادهای زندگی

هدایای شخصی برای رویدادهای زندگی

مزایای بزرگداشت نقاط عطف شخصی کارمندان:
بینش اینکه کارمندان شما فراتر از زندگی اداری آنها هستند. این نه تنها رابطه کلی شما با اعضای تیم شما را بهبود می بخشد ، بلکه به شما کمک می کند تا نحوه کار کارمندان خود و مواردی که ممکن است با آنها سر و کار داشته باشید را بهتر درک کنید.شما باعث خواهید شد که کارمندان خود مانند مردم احساس کنند.کارکنان بیش از وظایف سازمانی خود احساس ارزش می کنند.
ایده هایی برای بزرگداشت نقاط عطف شخصی کارمندان:
• برای یک روز تولد یک وعده غذایی اداری تهیه کنید یا یک کیک تولد بگیرید تا همه با هم جشن بگیرند.
• برای یک لحظه زندگی خاص یک روز تعطیل به یک کارمند بدهید.
• یک ایده منحصر به فرد برای هدیه ارائه دهید. این یک چرخش جالب روی کارت تولد است . چرا داخل کارت کیک تولد نمی دهید !؟
• هدایای شخصی برای رویدادهای زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.